Płyta koncertowa

Został zrobiony poważny krok na drodze do zrobienia płyty koncertowej! Rejestracja domowego występu w ramach akcji „Zostań z Muzyką” wypadła na tyle dobrze, że utwierdziłem się w przekonaniu sensowności rejestrowania koncertów własnym sumptem. W piątek 27 marca 2020 r. obszerny fragment tych nagrań będzie zaprezentowany przez Radio Olsztyn w audycji „Muzyczna Scena Radia Olsztyn”, którą prowadzi Grzegorz Kasjaniuk. Będzie to retransmisja, ale za to można będzie usłyszeć nagrania z gatunku tych prawdziwych, niewymuszonych, robionych bez poprawek, za jednym podejściem, w dodatku do jednego mikrofonu. Jednak nagrania na płytę koncertową muszą powstać z udziałem publiczności, więc akurat te rejestracje na płytę koncertową niestety się nie nadają.

Dobre wieści są takie, że płyta „Pozdrowienia z Milgaro” jest prezentowana w kolejnych rozgłośniach radiowych i audycjach. Tylko (zważywszy brak koncertów) w tej chwili pojęcia nie mam, jak to się przełoży na sprzedaż.

Myślę, że zrobię jeszcze jedno spotkanie online, zaśpiewam i nagram trochę piosenek, ale będzie to ostatni taki występ. Istotą muzyki, moim skromnym zdaniem, jest kontakt z publicznością, a internetowe transmisje są tylko substytutem koncertów.

Autorem powyższej pracy (farby wodne) jest moja córka Aniela, lat 8. Uważam, że jest to jedna jej najlepszych prac, niezwykle emocjonalna, dojrzała i doskonała formalnie. Wypatrzyłem ją na szkolnej wystawce, na korytarzu i nie wiedziałem wtedy, że autorem jest moja córka, bo obrazek nie był podpisany. Mam tylko nadzieję, że praca nie zginie z korytarza podczas np. sprzątania. W tej chwili do szkoła jest zamknięta, ale przy najbliższej okazji zabiorę ją do domu.